top of page

Nicks Piano Studio Group

Public·41 members

Türksat Uydu Frekans Listesi: Güneş Etki Zamanı Hesaplama, Sistem Arayüzleri ve KılavuzlarTürksat frekans listesi ile televizyonunuzdaki kanalların listesini ayarlayabilirsiniz. Televizyon izlerken istediğimiz dizileri veya maçları kesintisiz izlemek isteriz. Bunun için yapmamız gereken Turksat 4A uydu frekans bilgilerini öğrenmektir. Türkiye'deki televizyon kanallarının yayınları Türksat 4A uydusu üzerinden yapılıyor. Peki Türksat frekans listesi nedir? Türksat 4A uydu frekans bilgileri!


Bu işlemi yaparsanız otomatik tarama sonucunda, güncel kanal bilgileri uydu alıcınıza eklenecektir. Eğer otomatik ekleme sırasında bazı kanallarda sıkıntı yaşanırsa manuel olarak eklemeniz gerekecektir.
uydu frekans listesiTürkiye Türksat 4A uydusuna geçmeden önce bilindiği gibi Türksat 2A frekansını kullanmaktaydı. Türksat 4A frekansı 2A'ya göre daha hızlı, ömrü daha uzun ve daha gelişmiş frekans ağına sahiptir. Türksat 4A frekansının en büyük avantajı ortalama bir televizyon markasına sahip kişilerin bile HD yayın izleyebilmesidir. Buradan kalite artışının söz konusu olduğunu anlamaktayız.


Frekans ayarlama demek kullanılacak uydu ağına göre kanal listesini yeniden kurmak demektir. Bu kurulum yani frekans ayarlama uyduya göre yapılmazsa televizyon kanalları izlenememektedir. Bu sebepten dolayı 2022 senesine ait yeni uydu Türksat 4A frekansının nasıl ayarlanacağı oldukça önemlidir.


Türksat 4A ile televizyon alanına yenilikler gelmiştir. Bu yenilikler arasında hızlı bir yayın akışı, kaliteli bir görüntü ve kullanım ömrü uzun bir uydu ağı gelmektedir. Televizyon şirketleri Türksat 4A frekansı üzerinden HD yayın yapmak isteyebilir. Bu durumda televizyon şirketleri sertifika almalıdır.


Türksat 4A frekans ayarlarını yapabilmek için Türksat güncelleme sisteminde TV kanallarının frekans bilgilerini ayrı ayrı girmenize gerek yoktur. Türksat 4A frekans ayarları için Türksat otomatik arama frekansını uydu alıcısına girmeniz gerekmektedir. Bu alandan şebeke arama (Network Search) açık seçilmelidir.


Türksat uydu frekans listesi


Hotbird uydu frekans listesi


Astra uydu frekans listesi


Digiturk uydu frekans listesi


D-Smart uydu frekans listesi


Tivibu uydu frekans listesi


Filbox uydu frekans listesi


Eutelsat uydu frekans listesi


Türksat kanal güncelleme sistemi (TKGS) frekans listesi


Türksat 4A uydu frekans listesi


Türksat 4B uydu frekans listesi


Türksat 3A uydu frekans listesi


Türksat 5A uydu frekans listesi


Türksat 5B uydu frekans listesi


Türksat 6A uydu frekans listesi


Hotbird 13E uydu frekans listesi


Astra 19.2E uydu frekans listesi


Astra 28.2E uydu frekans listesi


Eutelsat 7E uydu frekans listesi


Eutelsat 9E uydu frekans listesi


Eutelsat 16E uydu frekans listesi


Digiturk HD uydu frekans listesi


D-Smart HD uydu frekans listesi


Tivibu HD uydu frekans listesi


Filbox HD uydu frekans listesi


Türksat HD kanal frekans listesi


Hotbird HD kanal frekans listesi


Astra HD kanal frekans listesi


Eutelsat HD kanal frekans listesi


Uydu anten ayarı için frekans listesi


Uydu alıcı kurulumu için frekans listesi


Uydu şebeke arama için frekans listesi


Uydu kataloğu için frekans listesi


Uydu haberleşme için frekans listesi


Uydu teleport hizmetleri için frekans listesi


Uydu danışmanlık ve eğitim hizmetleri için frekans listesi


Uydu radyo ve televizyon yayınları için frekans listesi


Uydu internet erişimi için frekans listesi


Uydu veri iletimi için frekans listesi


Uydu mobil iletişim için frekans listesi


Uydu güvenlik ve savunma sistemleri için frekans listesi


Uydu meteoroloji ve uzay bilimleri için frekans listesi


Uydu araştırma ve geliştirme projeleri için frekans listesi


Uydu lisanslama ve denetleme işlemleri için frekans listesi


Uydu uluslararası işbirliği faaliyetleri için frekans listesi


Uydu teknoloji transferi programları için frekans listesi


Uydu sosyal sorumluluk projeleri için frekans listesi


Uydu kültür ve sanat etkinlikleri için frekans listesi


Uydu spor organizasyonları için frekans listesi


Kanal arama yapılması için güncel kanal listesinin uydu alıcınıza yüklenmesi yeterli olacaktır. Bu durumun haricinde bir olumsuzluk yaşandığında ise kanallar manuel olarak da eklenebilmektedir. İşte yukarıda verdiğimiz Türksat 4A frekans bilgileri kanalları manuel olarak eklemenize yardımcı olacaktır.


Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcıları yeni frekansları otomatik olarak güncelleyecektir. Yeni uydu alıcısı alacak kullanıcıların TKGS uyumlu uydu alıcılarını tercih etmeleri tavsiye edilmektedir. TKGS uyumlu uydu alıcılarının listesine, -kanal-guncelleme-sistemi adresinden ulaşabilirsiniz.


Türksat 4A haberleşme uydusu, 42 Doğu yörüngesinde (Türksat 2A ve Türksat 3A uyduları ile birlikte) hizmet vereceğinden, uydu üzerindeki yayınları izlemek için ek bir antene ihtiyaç olmadığı gibi mevcut anten ayarlarında da herhangi bir değişiklik yapılmasına gerek bulunmamaktadır.


1-) Türksat Uydusu otomatik güncelleme yapabilmek için izlenebilecek 2 yol var. Bunlardan ilki otomatik frekans ayarı girilerek tüm kanalların uydu cihazı tarafından bulunması sağlanabilir. Diğer yöntem ise kanalların bulunduğu frekanslar tek tek taratılarak kurulum yapılabilir.


3-) Bu yenilik kapsamında şebeke tarama hizmetinden faydalanmak için, bulunduğunuz kapsama alanına göre aşağıdaki tabloda verilen herhangi bir frekans kullanılabilecektir. Uydu alıcısının Kurulum veya Ayarlar menüsünden, Tek Kanal Arama alt menüsünde, Uydu kısmında Türksat 42 E ve Türksat Ankara Paket parametrelerini manuel olarak girilerek, Şebeke Arama (Network Search) açık seçilmelidir. Otomatik tarama sonucunda, güncel kanal bilgileri uydu alıcınıza eklenmektedir. Uydu kurulumları markalara ve cihazlara göre değişiklik göstermektedir.


Karasal yayınları geride bırakalı uzun zamanlar geçti. Artık bir çok insanın zorlukla hatırladığı karasal yayın antenleri ve ayarlamaları yerini teknolojinin ilerlemesi ile uydu yayınlarına bıraktı.


Karasal yayınları genç nesil hatırlamasa da orta yaşlı insanların bir çoğu hatırlar kanal ayarlamaları için çatıda çamlıca tepesini bulma karıncalı görüntü gibi bir çok sorunu Türksat uydusu sonrası unuttuk. Her ne kadar uydu hayatımıza kolaylık katsa da eski sisteme alışan kişiler için frekans girip ayarlama yapıp kanal aramada eziyete dönüşebilir.Türksat 4a uydu frekans ayarları hemen her gün geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından takip ediliyor. Türksat 4a frekansına uzun zaman önce geçilmiş olmasına karşın hala pek çok vatandaş tarafından ihtiyaç duyulmaktadır. Türksat 4a frekans bilgilerinin sürekli güncellenmesi bu ihtiyacın ön plana çıkmasında önemli bir etken oluşturmaktadır.


Her geçen gün gelişen teknolojinin görseli olan televizyonlar geçmişte karasal yayın yaparken günümüzde uzaya fırlatılan uydular ile görüntü kalitelerinde iyileştirme ve kanalları bulmada kolaylıklarda beraberinde geldi.


Yeni uydunun hizmete girmesi nedeniyle çanak antenin yönü değiştirilmeyecek ancak, televizyon kanalları yeni frekanslara taşınacak. Uydu alıcılarını yeniden taratmayan veya frekansları eklemeyenlerin mevcut kanalları izleyemeyecekleri hatırlatıldı.


MPEG4 YAYINLAR: Ufak tefek kanallar daha kaliteli yayın yapmak için Mpeg2 formatından Mpeg4 formatına geçiyorlar. Bu sebeple Mpeg4 yayına başlayan kanallar sadece HD uyumlu uydu alıcılarından izlenebilecekler. Fakat şöyle bir durum var; bu kanallar gerçek HD yayın yapmıyorlar.


Şimdi Türksat uydu içine 12380 V 27500 ve ya 12423 H 30000 TP yani Frekansı girelim ve Şebeke veya Ağ veya NIT veya Network veya Güncelleme seçeneğini aktif veya evet seçerek arama yaptığınızda otomatikman tüm TP yani Frekanslar önce Receivere yazılacak sonra aranıp kanallar kaydedilecektir..


Aşağıdaki tabloda yer alan frekans parametrelerinden bir tanesini bulunduğunuz yere göre seçerek evinizdeki veya iş yerinizdeki Türksat 4A uydu alıcınızın ayarlarını kolay bir şekilde yapabilirsiniz.


Yenilenen Türksat uydusu altyapısı ve uydu cihazlarındaki teknolojik gelişimlerle birlikte cihazınızın kurulumunu çanak ayar yapılandırması sonrasında otomatik yapmak mümkün oluyor. Uydu üzerinde bulunan mevcut kanalları kullanarak otomatik yüklemeyi Türksat 4A üzerinden yapmak güncel frekans listesi aşağıdaki gibidir:


Günlük hayatta bir çoğumuzun severek izlediği yayınların neredeyse tamamı Türksat tarafından uzaya gönderilen uydular aracılığı ile evlerimizde televizyonlarıma kadar ulaşmaktadır. Televizyonlarımıza bağlı bulunan uydu cihazları artık neredeyse hepimizin evinde birer vazgeçilmez olmuş durumda ve az önce bahsettiğimiz bu taşıyıcı servisleri sunan Türksat uyduları ile tüm bu dijital yayınları kolayca alabilmekteyiz. Teknolojinin son dönemdeki hızlı temposu ile birlikte artık günümüzde direkt olarak uydu aracılığı ile servis sağlayıcı kuruluşlar (Digitürk, Dsmart, Tivibu, BluTV, Filbox vb. gibi) üzerinden de uydu aracılığı ile abone olmak koşulu ile alabilmekteyiz.


Tüm bu uydu cihazlarında bulunan mevcut kanallar yine ana taşıyıcı olan Türksat 4A üzerinden sağlanmakta ve yayınlar evlerimize ulaşmaktadır. Eskiden uydu cihazlarında, teknik imkanlar doğrultusunda veri aktarım hızları düşüktü, kanal aramak ve tarama yaparak cihazımızı güncellemek uzun süre gerektirirdi.


Artık yenilenen Türksat uydusu altyapısı ve uydu cihazlarındaki teknolojik gelişimlerle birlikte cihazınızın kurulumunu çanak ayar yapılandırması sonrasında otomatik olarak yapabilmek mümkün, uydu üzerinde bulunan mevcut kanalları kullanarak otomatik yüklemeyi Türksat 4A üzerinden Türksat uydu güncelleme yapmak için güncel frekans listesi aşağıdaki gibidir.


Türksat Kanal Güncelleme (TKGS) ile uyumlu uydu alıcılarında ise yeni frekanslar otomatik olarak güncellenmekte olup herhangi bir ayar yapılmasına gerek bulunmamaktadır. Türksat 4A üzerinden Türksat uydu güncelleme yapmak için sizlere hazırladığımız bu yazı umarız işinize yaramıştır.


Uydusu Frekans Listesi Astra almanya frekans otomatik arama, Astra otomatik şebeke arama, Astra uydusunu nasıl otomatik ararım? Astra 19.2 şebeke arama frekansı, 19.2 astra otomatik arama frekansı, astra 19.2 almanya icin otomatik arama. Astra 19.2E Uydusu güncelleme


ANKARA - Türksat AŞ, Türksat 4A'nın 42 derece doğu yörüngesinde hizmete girmesiyle uydu yayın kapasitesini önemli oranda artırdı. 14 Şubat 2014'te uzaya gönderilen ve yörünge testleri başarıyla tamamlanan Türksat 4A haberleşme uydusu, 42 derece doğu yörüngesinde bulunan Türksat 2A ve Türksat 3A haberleşme uydularıyla 1 Temmuz itibariyle hizmet vermeye başladı. Türksat 4A haberleşme uydusunda, bu gece yarısı uydulardaki televizyon ve radyo yayınlarında frekans değişiklikleri yapılacak.


Türksat 2A haberleşme uydusunun ömrü 2016 başında tamamlanacağından, söz konusu uydu üzerindeki yayınlar Türksat 4A haberleşme uydusuna aktarılacak. Yeni televizyon kanallarının yayına başlamasıyla Türksat 4A üzerinde bulunan 429 kanal sayısı, 477'nin üzerine çıkacak.


Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcıları yeni frekansları otomatik olarak güncelleyecek. Yeni uydu alıcısı alacakların, TKGS uyumlu uydu alıcılarını tercih etmeleri tavsiye ediliyor. TKGS uyumlu uydu alıcılarının listesine, " -kanal-guncelleme-sistemi" adresinden ulaşılabilecek.


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page